czwartek, 16 czerwca 2016

Zlecenie na receptę

Choć go nikt nie uczył
bardzo ładnie mruczy.
Pośród nocnej ciszy
poluje na myszy".

=^.^=

Od 4 dni Ola bez ograniczeń uczestniczy w zajęciach, na które czekała od ponad 4  lat!!! 
I to bezpłatnie, bez limitów czasowych :) 

Felinoterapia to najprościej mówiąc terapia z udziałem kota.

Kot, który zawsze z założenia był dla Oli pomostem łączącym wymagania rehabilitacyjne z nagrodą za jej codzienną pracę jest już naszym nowym członkiem rodziny, prawdziwym bohaterem domu, dumnym Terapeutą Oli!!! 

To, że obcowanie z kotem ma pozytywny wpływ na poprawę zdrowia fizycznego i psychicznego wiadomo nie od dziś. Postawiliśmy, więc na jedna kartę 
- Oli sprawy w kocich łapkach!!!  
W jej pokoju zamieszkał własny, wymarzony, wyczekiwany od dawna KOT, przyjaciel na dobre i na złe, na zdrowie i chorobę, na pogodę i na deszcz, NA ZAWSZE!!!

Kototerapia  połączona ze śmiechoterapią to klucz do zwiększenia efektów rehabilitacyjnych Oli, która znużona już codziennymi obowiązkami rehabilitacyjnymi potrzebowała dodatkowego zastrzyku energii i optymizmu.

Kontakt z  kotem działa uspokajająco na osoby przebywające w jego otoczeniu. Głaskanie,  przytulanie zwierzaka,  mruczenie wpływa  kojąco, stymuluje organizm człowieka do wytwarzania endorfin – hormonu szczęścia.   Powoduje to obniżenie ciśnienia, cholesterolu i trójglicerydów we krwi, redukuje ryzyko chorób układu krwionośnego.
Koty mogą pomóc w uśmierzaniu bólu, gdyż wyczuwają bolesne miejsca na ciele i układają się na nich. Ma to związek z tym, że sierść kota jest najonizowana ujemnie, a chore miejsca dodatnio. Kładąc się na bolących miejscach, kot neutralizuje  szkodliwe  jony. 

Może być przepisywany na receptę?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz